Kutsal Kitap | Notlarım |

Tevrat & Zebur İncil
Bölüm
[>>>2]
Pavlus`tan SELANİKLİLER`E BİRİNCİ MEKTUP

BÖLÜM 1

1 Pavlus, Silvanus ve Timoteos`tan Baba Tanrı`ya ve Rab İsa Mesih`e ait olan Selanik kilisesine* selam! Sizlere lütuf ve esenlik olsun.

Örnek İman

2-3 Dualarımızda sizleri anıyor, her zaman hepiniz için Tanrı`ya şükrediyoruz. İmanın ürünü olan etkinliğinizi, sevgiye dayanan emeğinizi ve Rabbimiz İsa Mesih`e bağladığınız umuttan kaynaklanan dayanıklılığınızı Babamız Tanrı`nın önünde durmadan anıyoruz.

4 Tanrı`nın sevdiği kardeşlerim, sizleri O`nun seçtiğini biliyoruz.

5 Çünkü yaydığımız Müjde size yalnız sözle değil, kudretle, Kutsal Ruh`la ve büyük güvenle ulaştı. Nitekim aranızdayken sizin yararınıza nasıl yaşadığımızı bilirsiniz.

6 Siz de büyük sıkıntılara karşın, Kutsal Ruh`un verdiği sevinçle Tanrı sözünü kabul ederek bizi ve Rab`bi örnek aldınız.

7 Böylece Makedonya ve Ahaya`daki bütün imanlılara örnek oldunuz.

8 Rab`bin sözü sizden yayıldı. Tanrı`ya imanınızın haberi yalnız Makedonya ve Ahaya`ya değil, her yere ulaştı. Artık bizim bir şey söylememize gerek kalmadı.

9-10 Çünkü herkes bizi ne kadar iyi karşıladığınızı anlatıp duruyor. Yaşayan gerçek Tanrı`ya kulluk etmek, O`nun ölümden dirilttiği ve bizleri gelecek gazaptan kurtaran Oğlu İsa`nın göklerden gelişini beklemek üzere putlardan Tanrı`ya nasıl döndüğünüzü anlatıyorlar.


Türkçe Kutsal Kitap'ta arama yapmak için, yukarıdaki kutuya aradığınız kelimeleri yazın. Eski Antlaşma (Tevrat & Zebut) ya da Yeni Antlaşma'yı (İncil) seçtikten sonra Ara tuşuna basın. Bulgu sonuçlarının yanındaki yıldız simgelerine tıkladığınızda, bu ayetler notlarım bölümüne eklenecektir. Ayrıca Kutsal Kitap okuma bölümünde de böyle bir seçenek bulunmaktadır. Seçili ayetleri notlarım bölümünden silmek için, yine bu yıldız simgelerine tıklamanız yeterlidir.

© Eski Antlaşma (Tevrat & Zebur)- Turkish Bible Society. © Müjde (İncil) - Yeni Yaşam Yayınları.
Powered By Kutsal Kitap Com
© 2005
Bütün Hakları Saklıdır